מרפאת מומחים,
רפאל איתן 1, קרית אונו
התקשרו עכשיו
052-3309341

או צרו איתנו
קשר

תרופות לירידה במשקל

הדור החדש של התרופות להרזיה מחולל מהפכה בתחום השמנת היתר ומאפשר למטופלים לרדת במשקל, בצורה מאוזנת ומבוקרת, תוך שמירה על תוצאות לאורך זמן. בכתבה זו נענה על כל השאלות שרציתם לשאול בנושא- האם ירידה במשקל אפשרית? כיצד עובדות תרופות לירידה במשקל? למי הן מתאימות?

ירידה מהירה במשקל
רוב האנשים שרוצים לרדת במשקל, מחפשים נוסחאות קסם לירידה מהירה במשקל, בלי שינוי בהרגלי האכילה או פעילות גופנית.
תהליך הירידה במשקל מאט את קצב חילוף החומרים בגוף ומשדר למח תחושת רעב (זהו שיבוש של מנגנון הרעב והשובע במח).
כדי להמשיך לרדת במשקל, אנו נדרשים לאכול פחות ומתחילים להלקות את עצמינו וכך, נוצר מעגל של ירידה במשקל שמובילה לעלייה מחדש.

האם ירידה מהירה במשקל אפשרית?
אחרי שהבנו שמבחינה פיסיולוגית, הגוף שלנו מייצר התנגדויות לתהליך הירידה במשקל הנחשק, כדאי להתייחס לתהליך הירידה במשקל כאל תהליך מורכב עם חסמים, ולכן מומלץ לעשותו תחת השגחה וליווי של צוות רפואי מומחה, שהוסמך לטפל בהשמנה. תהליך הירידה במשקל הינו תהליך מבוקר המצריך ליווי רפואי ובקרה שוטפת, התאמה אישית של תרופות לירידה במשקל ו/או שילוב של תרופות במינונים שונים. בנוסף לכך, נדרשת תמיכה רגשית ומעטפת תומכת.

למי מתאימות תרופות לירידה במשקל?
תרופות לירידה במשקל ניתנות למטופלים על ידי רופא.ה, בהתאמה למצבו.ה הרפואי של המטופל.ת ולתיק הרופיא שלו.ה.
לא כולם יכולים לקבל את הטיפול התרופתי, לדוגמא: נשים הרות ומניקות וחולים בחלק מסוגי הסרטן אינם מתאימים.
הטיפול התרופתי ב"קל קליניק" ניתן לגילאי 18 +, בעלי BMI (יחס גובה משקל) 27, עם גורם סיכון אחד לפחות (קדם סכרת, סכרת, יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם) או בעלי BMI של 30 ומעלה, ללא גורמי סיכון.

כיצד עובדות תרופות לירידה במשקל?
תרופות לירידה במשקל ניתנות בכדורים או בזריקות. לפני מספר שנים התגלה כי תרופות שפותחו עבור חולי סכרת, מובילות גם לירידה במשקל, בנוסף להורדת רמת הסוכר בדם. כך פרצו לחיינו התרופות להרזיה. תרופות אלו מאושרות על ידי ה-FDA וכן על ידי משרד הבריאות הישראלי. כמובן שעם השיפורים הטכנולוגיים, נכנסות עוד ועוד תרופות חדשניות לזירה.

מנגנוני הפעולה של תרופות לירידה במשקל הינם שונים מתרופה לתרופה- האטת קצב התרוקנות הקיבה, הפחתת תחושת התיאבון ו/או הגברת חילוף החומרים בגוף. הדרך הכי יעילה לטיפול תרופתי היא אצל רופא/ה שעברו הסמכה לטיפול בהשמנה, יכולים לתת מרשם לתרופות ולשלב ביניהן, על מנת להגיע ליעילות מקסימלית, עם מינימום תופעות לוואי, בתהליך הירידה במשקל.


לסיכום, הדור החדש של התרופות להרזיה מחולל מהפכה בתחום השמנת היתר ומאפשר למטופלים לרדת במשקל, בצורה מאוזנת ומבוקרת, תוך שמירה על תוצאות לאורך זמן .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות