מרפאת מומחים,
רפאל איתן 1, קרית אונו
התקשרו עכשיו
052-3309341

או צרו איתנו
קשר

שאלות
ותשובות

הטיפול התרופתי מיועד לגילאי 18 ומעלה, בעלי BMI (יחס גובה משקל) +27 עם גורם סיכון אחד לפחות
(יתר לחץ דם, שומנים בדם, קדם סכרת או סכרת) או בעלי BMI של +30 גם ללא גורמי סיכון.

אין צורך בהתחייבות. פגישת הייעוץ הינה פגישה ראשונית, שלאחריה תקבלו החלטה האם להמשיך בתהליך או לא.

רק רופא.ה מוסמכ.ת רשאים לכתוב מרשם לתרופות לטיפול בהשמנה. הסיבה היא שהטיפול צריך להיעשות בצורה מקצועית ומבוקרת על ידי רופא.ה, לאחר היכרות עם המטופל.ת וההסטוריה הרפואית שלו.ה, תוך התאמה של התרופות עצמן, השילובים שלהן והמינונים למטופל.ת. 

תזונה בשיטת "נון דיאט" מקנה כלים המאפשרים אכילה מודעת ושקולה. השיטה מיועדת לסייע לאנשים לאכול בריא ולהנות מכך. השיטה גורסת כי אין מזונות "אסורים", אלא מותר לאכול הכל, מבלי להתעסק במשקל.

מסלול התרופה לטיפול בהשמנה הוא מאזור ההזרקה (לרוב מאזור הבטן), אל מחזור הדם. לרוב, התרופה ומתחילה להשפיע בתוך 1-3 ימים מרגע ההזרקה. מקובל להתחיל את הטיפול במינון נמוך ולהעלות אותו בהדרגה, בהנחיית הרופאה. המטפל.ת

תהליך הירידה במשקל של "קל קליניק" הוא תהליך הוליסטי, שבמסגרתו תתודעו לשיטת התזונה שנקראת "נון דיאט". במסגרת השיטה, תלמדו להתחבר לגופכם, לזהות את תחושת הרעב ולאכול בהתאם לצרכים של הגוף, כאשר המושג "אוכל אסור" ו"אוכל מותר" אינו קיים.

יש מספר אוכלוסיות שאינן יכולות לקבל תרופות לירידה במשקל- נשים בהריון, נשים מניקות, חולים עם מחלות כרוניות במערכת העיכול, חולים עם מחלות בלבלב או הסובלים מסוגים מסוימים של סרטן.

ניתוחים בריאטרי (הידועים כניתוחים לקיצור קיבה) הם ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. ניתוחים אלו מיועדים להגביל את נפח הקיבה. סוגי הניתוחים כוללים את: ניתוח הצרת קיבה, שרוול קיבה, מעקף קיבה ומעקף תריסריון.

אין מניעה למטופלים שעברו ניתוח בריאטרי ועלו משמעותית במשקל, לקבל טיפול תרופתי לירידה במשקל, אך נדרש משנה זהירות וכמובן ליווי צמוד ובקרה של רופא.ה שעבר.ה הסמכה לטיפול בהשמנה, שכן נדרש להתאים את התרופות למטופל.ת באופן אישי, כאשר חלק מהתרופות אינן מתאימות לחולים שעברו ניתוח בריאטרי.