מרפאת מומחים,
רפאל איתן 1, קרית אונו
התקשרו עכשיו
052-3309341

או צרו איתנו
קשר

כיצד מטפלים
בהשמנה?

השמנת יתר מוגדרת כמגיפה של המאה ה-21 בעולם המודרני, שבו המזון המעובד הינו נגיש לכל דורש וישיבה במשך שעות רבות במשרד או מול המסכים, הינה מנת חלקם של רבים.

למה צריך לטפל בהשמנה, מבחינה רפואית?

השמנה מהווה גורם מכריע לתחלואה ולירידה ברמת החיים של הסובלים ממנה. הגורמים להשמנת יתר הם מגוונים, החל מגורמים תורשתיים וכלה בגורמים סביבתיים והתנהגותיים.

השמנה היא תופעה רלבנטית לכ-30 אחוז מהאוכלוסייה, אבל אם נבדוק את אחוז הפונים לקבלת טיפול, נגלה שכ-85% מחולי הסכרת מקבלים טיפול למחלה, בעוד שרק כאחוז מהאנשים הסובלים מהשמנת יתר, פונים לקבלת טיפול רפואי. מעבר לענין האסתטי, השמנת יתר עשויה לגרום למחלות מסוגים שונים:

מחלות מטבוליות

המחלה שהכי מקושרת להשמנת יתר הינה סכרת. היא מתרחשת כשרקמת השומן העודפת מפרישה חומרים שתורמים להתפרצותן של מחלות מטבוליות, כמו סכרת.

לחץ דם גבוה

השמנה ידועה כמעלה את הסיכון ללחץ דם גבוה ולרמות גבוהות של כולסטרול בדם, שהם גורמי סיכון לטרשת עורקים ולהיצרות של כלי דם. אלה, בתורם, יכולים לגרום בהמשך להתפרצות של מחלות קשות כמו שבץ (אירוע מוחי) ומחלת לב.

מחלות נוספות

ההשמנה מגדילה את הסיכון לכבד שומני, לשחמת הכבד, למחלות מפרקים, להפרעה במחזור ולירידה בפריון של נשים.

גידולים סרטניים

השמנת־יתר מעלה את הסיכון לסוגים שונים של סרטן כגון: שד, וושט, כליות, כיס מרה, לבלב, רחם וכבד.

מצב רוח

לאנשים שסובלים מהשמנה, נשקפת סכנה גדולה יותר לסבול מדיכאון וחרדה מאשר לאנשים בעלי משקל תקין.

עבור רוב האנשים ירידה במשקל היא מאתגרת, כאשר כח הרצון לבדו אינו מספיק. הוכח מחקרית, שתהליכים פיסיולוגיים של הגוף, הנוטים לשמר את רקמת השומן, מפרים את האיזון בין מנגנון הרעב והשובע בגוף, וגורמים להשמנה.

זו הסיבה שרשויות הבריאות בעולם אישרו את השימוש של מספר תרופות חדשניות, שנמצאו יעילות לירידה במשקל, לרבות שמירה על התוצאות לאורך זמן. תרופות אלו משפיעות על מנגנוני הרעב והשובע במוח, מעכבות ספיגת שומנים ממערכת העיכול ומשפרות את המטבוליזם.
הטיפול בהשמנה צריך לכלול את כל האספקטים, לרבות: טיפול תרופתי, תזונתי ולעתים גם פסיכולוגי. ירידה של 5% עד 10% ממשקל הגוף נמצאה כתורמת לבריאות ומועילה למניעה של מחלות, לצד שיפור במדדי הבריאות ובאיכות החיים.

יעילות הטיפול התרופתי בהשמנה עולה מאוד, כאשר יש פיקוח צמוד של רופא/ה וצוות מקצועי רב תחומי.

שלבי הטיפול במרפאת "קל קליניק":

אבחון רפואי מקיף והתאמת תרופות לירידה במשקל המתאימות למטופל/ת. "קל קליניק" חרטה על דגלה טיפול תרופתי מותאם אישית לצרכים שלכם. בפגישת הייעוץ, שתתבצע באופן אישי על ידי מנהלת המרפאה, ד"ר דנה כגנסקי, תתקבל התמונה הקלינית שלכם, לאחר בדיקה רפואית מקיפה. בהנחה שתמצאו מתאימים, תותאם עבורכם תוכנית טיפול תרופתית אישית, ינתן לכם הסבר על תהליך הירידה במשקל ועל תופעות הלוואי האפשריות.

ללא צורך בדיאטות- אנו דוגלים בגישת ה"נון דיאט" אשר עוזרת לכם להקשיב לגוף, לצורך האמיתי שלו באוכל. תלמדו להיות קשובים למנגנוני הרעב והשובע הטבעיים בגופכם. גישת הנון דיאט מובילה לאכילה מודעת בלי דיאטה. אין צורך לוותר על המאכלים שאוהבים, אין אוכל "מותר" או "אסור", ואין צורך לספור קלוריות, או להשתמש בתפריטים מובנים.

מעקב ותמיכה 24/7. פגישת ייעוץ חודשית במרפאה תאפשר לצוות הרפואי לנטר את מצבכם, הקו המנחה שלנו הינו מקסימום תוצאות, עם מינימום תופעות לוואי. תוכלו לשאול שאלות ולהציף בעיות בוואטסאפ, כאשר הצוות הרפואי יתן לכם מענה מיידי. הצוות הרפואי ישנה את מינוני התרופות ושילובן, על מנת למזער את תופעות הלוואי ולמקסם את האפקטיביות של הירידה במשקל.

שמירה על התוצאות לטווח הרחוק הוא החלק הקשה ביותר בתהליך של ירידה במשקל. "קל קליניק" כאן בשבילכם, כדי לשפר את דימוי הגוף ולהפוך את תהליך הירידה במשקל לדרך חיים במקום להיות רק אפיזודה חולפת.